DOBRY-PRZYSTANEK

życie

sposób na spokój...

Spokój- to Nasze marzenie. Pragnienie by móc usiąść, nie musieć galopować, zatrzymać się i poczuć ulgę, że nie musimy nigdzie biec, że wypełnia Nas harmonia i cisza, to błogość, jaką daje poczucie wewnętrznego spokoju.

Zawsze dążyłam do tego by móc ową błogość osiągnąć choć na chwile, ale najlepiej trwale, zawsze wtedy “wejść” w ten stan, gdy mój umysł i ciało będą tego potrzebować. Nie jest łatwo w dzisiejszym czasie znaleźć skuteczną metodę na wytworzenie wewnętrznego spokoju. 

Co mi pomaga:

1.Pilnuję myśli. Nie karmię się żadnymi negatywnymi refleksjami, nie gdybam “co by było, co będzie”, każdą nieodpowiednią-obniżającą nastrój, poziom motywacji-myśl zamieniam na dobrą, mobilizującą, pozytywną. Kompletnie nie akceptuję negatywnych myśli, nie ma dla nich miejsca w moim umyśle, są zbyteczne ponieważ mają moc destrukcyjną, a ja pragnę budować siebie, a nie burzyć to, co już osiągnęłam.

2. Nie przywiązuję nadmiernej wagi do opinii innych. Oczywiście szanuję, bardzo cenię wskazówki, wiedzę, umiejętności innych, ale nie przyzwalam na ingerencję cudzej mentalności w moje postawy, poglądy, decyzje. Ważne by odróżnić pychę od dystansu, poczucia autonomii, odwagi. Należy sobie zaufać, obdarzyć wiarą własne możliwości i robić to, co uważamy za słuszne niezależnie od tego, co mówią i robią inni.

3. Żyję! Tak żyję i zachwycam się życiem, każdym dniem, wydarzeniem, nie odpuszczam sobie tego “ładowania” akumulatorów nawet wówczas, gdy zdarza się coś, co zaboli, zakłuje... Doceniam dar jakim jest życie, cieszę się każdym jego aspektem... Tym czym słońce dla ziemi, tym życie dla mnie... Niekończącą się energia...

4. Nie przechowuję win, urazów, żali. Nie gromadzę negatywnych emocji względem innych, nie obwiniam ich o swoje potknięcia, nie zbieram rzeczy zbytecznych: pomyłki, błędy, potknięcia, braki wiedzy, etc.etc. Uwalniam umysł od żalu ponieważ on spowalnia proces rozwoju doprowadzając do jego zatrzymania.

5. Dbam o właściwe towarzystwo. Ludzie, z którymi wchodzimy w relacje kształtują Nas, mają wpływ na Nasz nastrój, samopoczucie. Dlatego należy bardzo starannie dobierać osoby, które będę stanowiły Nasze interpersonalne środowisko, unikać malkontentów, pożeraczy energii, pasożytów i wampirów energetycznych by ograniczyć ich negatywny wpływ na Nasze samopoczucie. Ten obszar Naszego życia wymaga szczególnej troski, dlatego nie należy kierować się sentymentami i weryfikować każdą znajomość.

Spokój, to taka Nasza wewnętrzna przystań, w której możemy się schronić nawet wówczas, gdy wokół panuje chaos i szaleństwo(*-*)